Wymiana ławek drewnianych na ławki betonowe w parku

Gmina uzyskała dodatkowe środki pieniężne, które przeznaczyła na wymianę ławek w parku. Władze zdecydowały się wymienić je na ławki wykonane z betonu, sądząc, że są o wiele lepsze od drewnianych.

Betonowe ławki trwalsze od tych ławek drewnianych

ławki betonoweDobrze, że Gmina chce wydatkować nadwyżkę środków pieniężnych na coś pożytecznego. Uważam, że wymiana ławek drewnianych na ławki betonowe to strzał w dziesiątkę. Poprzednie ławki nie były już w najlepszym stanie, ale mając nowe ławki betonowe, na pewno park będzie wyglądał znacznie lepiej. Będzie chciało się tam chodzić na spacery, czy nawet usiąść na nich. Podobno te ławki betonowe mają mieć jakiś ładny krój. Nie będą więc mieć prostego kształtu, to dobrze. Przynajmniej nasz park będzie się czymś wyróżniał. W zeszłym tygodniu zabrali stare ławki oraz szykowali podłoże do nowych ławek. Nawet nasz burmistrz przyszedł obejrzeć jak idą postępy w pracy, skoro to idzie z pieniędzy gminnych, to taka kontrola jest oczywista. Takie betonowe ławki parkowe muszą sporo kosztować, ale taka inwestycje się zwróci w postaci korzystania z nich przez wiele lat. To dobra inwestycja. Na pewno nie są to pieniądze wyrzucone w błoto. Po przygotowaniu gruntu zostały przywiezione betonowe ławki parkowe oraz powoli zaczęły być ustawiane na właściwych miejscach, które wcześniej były przygotowane. Musiało je nieść aż czterech robotników, takie musiały być ciężkie. Przynajmniej nikt ich nie wyniesie z parku. Ławki betonowe wyglądały zaskakująco dobrze wręcz świetnie się prezentowały. Na pewno jeszcze koło ławek posadzą jakieś kwiaty, żeby jeszcze lepiej to wyglądało. A może posadzą jakieś krzewy lub małe sadzonki drzew.

Nasza Gmina w tym roku bardzo dobrze zagospodarowała wolne środki pieniężne. Dzięki zainwestowaniu ich w ławki mamy ładniejszy park. Już w krótce będziemy mogli sobie siadać na nowych ławkach. Są one z całą pewnością o wile szersze i dłuższe od tych poprzednich. Nasz park będzie teraz wyglądał znacznie lepiej i mam nadzieję, że będzie w przyszłości jeszcze piękniejszy.